• SNEHULIENKA

• Je za nami prvý polrok školského vyučovania.

Žiaci 7.A a 7.B nám deň odovzdávania výpisov polročného vysvedčenia spríjemnili svojim vystúpením v Dome kultúry, rozprávkou o Snehulienke. Všetkým nám na tvári úsmev vyčarili, keď žiaci svoje herecké nadanie odhalili. My im za to veľmi ďakujeme a veľa ďalších úspechov prajeme.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Dňa 25.1.2024 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Žiaci súťažili v prednese poézie a prózy v troch kategóriách. Predviedli svoj talent a odhodlanie. Všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemný kultúrny zážitok, víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v obvodnom kole.

Umiestnenia boli nasledovné:

1.KATEGÓRIA

1. K. Kocíková  2. Z. Ruttkayová  3. L. Gajdošová

1. M. Münnich  2. B. Mišelnická  3. R. Straková

2. KATEGÓRIA

1. L. Veseleňáková  2. R. Kočišová  3. S. Frančák

1. M. Jánoš  2. S. Šefčíková  3. P. Kačurová

3. KATEGÓRIA

1. F. Šupik   2. V. Mišelnický    3. A. Geročová

1. L. A. Guassardo  2. L. Šternálová  3. N. Ivančová

• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA

• Školské kolo geografickej olympiády sa uskutočnilo 19.1.2024.

Zapojilo sa do nej 29 žiakov z 2.stupňa. Víťazom a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

Kat. G 1. P.Lacko, 2. P. Šoltés, 3. M.Ivančo

Kat. F 1. P.Kačurová, 2. S. Veseleňáková, 3. L. Šternálová

Kat. E 1. D. Zavacký, 2. A. Geročová, 3. J. Juščáková

Medzi úspešných riešiteľov sa zaradili aj E. Poradová, A. Hlaváč a F. Šupik.

Prví traja z každej kategórie postupujú na okresné kolo v SNV.

• DENTAL ALARM V MATERSKEJ ŠKOLE

• V našej materskej škole sme odštartovali osvetový program Dental Alarm, ktorý naše deti hravým spôsobom naučí čistiť si zúbky správne, pravidelne a s radosťou. 1. stretnutie - Hygiena: Deti sa naučiili správnu techniku čistenia zubov. Dozvedeli sa tiež, aké vlastnosti by mala mať správna zubná kefka a prečo. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Školské kolo súťaže v prednese prózy a poézie Hviezdoslavov Kubín sa uskutoční vo štvrtok 25.1.2024 o 14.00 v A pavilóne. Súťažiacim prajeme veľa úspechov a tešíme sa na príjemný kultúrny zážitok.

• POZVÁNKA NA DISKOTÉKU

• Milí žiaci,

naša škola pozýva žiakov 2. stupňa zabaviť sa na školskú diskotéku, ktorá sa uskutoční dňa 31.01.2024 od 16,30 do 19,00 h v školskej telocvični.

Tak to nepremeškajte a príďte sa zabaviť!

• POZVÁNKA NA KARNEVAL

• Milí žiaci,

naša škola pozývame žiakov 1. stupňa zabaviť sa na karneval, ktorý sa uskutoční dňa 31.01.2024 od 14,00 do 16,00 h v školskej telocvični.

Tešíme sa na krásne karnevalové masky!

• SUDOKU

• Žiaci 2. stupňa súťažili v riešení SUDOKU. Medzi najlepších patrili:

1.miesto:  P. Halama – 9.A

2.miesto: A. Geročová – 9.A

3.miesto: M. Berthothy – 9.A

Blahoželáme!

• PODPORME SPOLU PROJEKT

• Milí rodičia, starí rodičia a priaznivci školy,

hlasujte  v predajni Tesco za projekt našej školy "Oddychová zóna s knižnicou pre odpočinok a relax".

Hlasovanie prebieha od 15. januára do 11. februára 2024. Pri každom nákupe v  obchode spoločnosti Tesco, dostanete po zaplatení jeden hlasovací žetón, ktorým nás podporíte. Ďakujeme!  Projekty zapojené do hlasovania získajú granty podľa umiestnenia v hlasovaní zákazníkov v danom  regióne v nasledovnej výške: 1.miesto 1 300 €, 2. miesto 600 €, 3. miesto 300 €.

Podporme spolu školský projekt a vytvorme tak pre žiakov priestor, ktorý bude slúžiť deťom pre efektívnejšiu výchovu a vzdelávanie.

Ďakujeme Vám za spoluprácu i za podporu.

Žiaci a zamestnanci ZŠ s MŠ, Maurerova 14, Krompachy

• POZVÁNKA NA RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na triedne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať 18. januára 2024 (štvrtok) o 15.00 hod. v kmeňovej triede. Na rodičovskom združení Vám budú poskytnuté informácie týkajúce sa výchovno – vzdelávacích výsledkoch v 1. polroku 2023/2024 a oboznámite sa s plánom aktivít školy na najbližšie obdobie.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• KARNEVAL NA ĽADE

• Mesto Krompachy pozýva na Karneval na ľade. V nedeľu 14. januára 2024 so začiatkom o 15.00 hod.

Nasaď si masku, obuj korčule a ukáž sa všetkým na ľade.

• ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

• Vážení rodičia, milí žiaci a priatelia školy,

prajeme Vám šťastný a úspešný nový rok 2024. Nech je naplnený hlavne zdravím, pokojom, radosťou, láskou a dobrými vzťahmi.