• DIGITÁLNY ŽIAK

dovoľujeme si Vás informovať o národnom projekte Digitálny príspevok pre žiakov Slovenskej republiky - Digitálny žiak. Skupiny oprávnených užívateľov príspevku tvoria štyri skupiny žiakov:

• žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi,
            • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí,
            • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% mediánu príjmu,
            • žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre školský rok 2022/2023) vrátane žiakov piateho ročníka osemročných študijných programov.

Škola o príspevok pre žiakov požiadať nemôže.

Požiadať môže iba žiak/rodič  - https://digitalnyziak.sk/

Ak patríte do niektorej z uvedených skupín, registrujte sa tu: https://register.digitalnyziak.sk/

• ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Maurerova 14, Krompachy po odsúhlasení  zriaďovateľom Mestom Krompachy oznamuje, že zápis detí do materskej školy na školský rok 2023/2024 sa uskutoční v dňoch  od 1. mája 2023 do 31. mája 2023 v čase od 7:00-15:00 hod.

Zákonní zástupcovia môžu žiadosť vyplniť prostredníctvom elektronického formulára umiestneného na webovej stránke školy. Formulár bude prístupný od 1. mája 2023 do 31. mája 2023.

Následne budú zákonní zástupcovia dieťaťa telefonicky kontaktovaní, a bude s nimi dohodnutý termín na podpísanie žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie, (škola si žiadosť stiahne  a vytlačí z elektronického  formulára). Žiadosť podpisujú obidvaja zákonní zástupcovia dieťaťa.

K žiadosti je potrebné doložiť potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.

Žiadosť si zákonní zástupcovia  môžu aj vytlačiť a podpísanú osobne podať v kancelárii riaditeľky alebo hospodárky školy.

Zároveň predložíte k nahliadnutiu občiansky preukaz zákonného zástupcu a rodný list dieťaťa.

Bližšie informácie nájdete v module Zápis do MŠ.

Ziadost_o_prijatie_do_materskej_skoly.doc

Potvrdenie_o_zdravotnom_stave_dietata.doc

Pisomne_vyhlasenie_zakonnych_zastupcov_k_zapisu_do_MS.doc

Pisomne_vyhlasenie_zakonnych_zastupcov_k_podpisovaniu_pisomnosti_a_dorucovaniu_rozhodnutia.doc

• ÔSMACI V TECHNICKOM MÚZEU

• Stretnutia s fyzikou v našich životoch sme si overili a potvrdili pokusmi v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach a ani nočná obloha nad hlavou nám už nie je neznáma. 8.A a 8.B

• ŠKD II

• V ŠKD II. sme sa tento týždeň venovali zvieratkám a prírode. Mali sme možnosť spoznať život niektorých exotických aj udomácnených zvierat, ktoré sme mohli naživo vidieť a pohladkať.

• DEŇ ZEME - 1.stupeň

• Pri príležitosti Dňa Zeme sa naši žiaci zapojili do upratovania a skrášľovania okolia školy, mesta, multifunkčného ihriska a strediska Plejsy. Každá trieda mala pridelenú oblasť, kde sa mohla realizovať.

Všetci žiaci sa aktívne zapojili do tejto výzvy a odchádzali s dobrým pocitom, že pomohli našej planéte.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V MŠ

• Dnes popoludní sme otvorili brány našej materskej školy detičkám a rodičom, aby sa prišli pozrieť ako sa hravo v našej škôlke budú ich deti učiť spoznávať náš svet.

Ďakujeme všetkým, ktorí pozvanie prijali a využili príležitosť nahliadnuť do priestorov škôlky, kde ich detičky budú tráviť čas a čo všetko ich u nás čaká.

• ŠKOLSKÁ KAMERA 2023

dovoľte, aby sme Vás pozvali na slávnostné odovzdávanie ocenení 1. ročníka súťažnej ankety Školská kamera 2023  27. apríla 2023 o 10,00 h. v divadelnej sále KD v Krompachoch. Hlasovanie za NAJ videá ešte prebieha do pondelka 24. apríla 2023 (vrátane). Svoj hlas môžete odovzdať svojmu favoritovi: https://www.krompachy.sk/.../skolska-kamera-2023-hlasujte...

Tešíme sa na Vašu účasť.

• POZVÁNKA NA DIVADELNÉ PREDSTAVENIE PRE DETI

v nedeľu 23. apríla 2023 o 16. hod. sa uskutoční v divadelnej sále KD v Krompachoch  divadelné predstavenie pre deti v podaní Spišského divadla Perníková chalúpka. Vstupné: 3,- EUR. Predpredaj vstupeniek MsÚ, odd. školstva a kultúry - prízemie vľavo. Zažite netradičný príbeh o Jankovi a Marienke.