• KOLEKCIA OBLEČENIA - školský eshop je otvorený

• Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás skvelú správu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej ste sami rozhodli. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope:

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 13.12. 2023. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR.

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• VIANOČNÉ TVORIVÉ DIELNE

• Srdečne pozývame žiakov, rodičov a starých rodičov na Vianočné tvorivé dielne. Stretneme sa 4.12.2023 od 15,00 v kmeňových triedach. Príďte sa spolu s nami vianočne naladiť a kreatívne zabaviť. Konečne prichádza čas sa aspoň na chvíľku zastaviť a príjemne stráviť  spoločný čas.

Veľmi sa na Vás tešíme!

• VZDELÁVANIE PEDAGÓGOV

z dôvodu vzdelávania pedagógov dňa 30.11.2023 (štvrtok) bude vyučovanie končiť 4. vyučovacou hodinou vo všetkých ročníkoch. Prevádzka školského klubu detí bude riadne zabezpečená.

Ďakujeme za porozumenie.

• ADVENT V ŠKOLSKOM KLUBE DETÍ

• Slovo Advent znamená príchod. Kresťania sa pripravujú na príchod Ježiša Krista.

Adventný čas trvá štyri týždne pred Vianocami. Zapálením štyroch sviec tohto adventného venca chceme zapáliť mier, nádej, lásku a spásu, ktorá je veľkým darom všetkým, ktorých milujeme.

Aj preto sme si v ŠKD 1 a ŠKD3 pripravili takéto adventné venčeky.

• PROJEKT VESMÍR

• Žiaci zo 4.A a 4.B sa na prírodovede dozvedeli viac o tom ako to vo vesmíre funguje. Vytvorili krásny projekt, ktorý nám priblížil slnečnú sústavu. Každý žiak vyrobil svoj projekt podľa vlastnej fantázie.

• UKONČENIE TÝŽDŇA BOJA PROTI DROGÁM

• Týždeň boja proti drogám sme vo štvrtok na Maurerke uzavreli ako sa patrí.

Deviatakom vyučovanie spríjemnila beseda s lektormi z RÚVZ na tému alkoholovej závislosti a ďalších nástrah, s ktorými sa dnešní tínedžeri stretávajú.

V telocvični sa neskôr hralo finále žiakov 2.stupňa vo vybíjanej. Spomedzi mladších žiakov zvíťazil tím zo 6.A. Zo starších žiakov sa do finále prebojovali triedy 7.A a 9.B. Pohár napokon získali deviataci.

Víťazom srdečne blahoželáme a veríme, že aktivity, ktoré spríjemňovali tento týždeň žiakom pomôžu v boji s takým zlom, aké predstavujú drogy.

Koordinátorka prevencie, Mgr. Lucia Veseleňáková

• MAJSTERKY KRAJA V STOLNOM TENISE

•  Naše Maurerkáčky: Saška Geročová, Lili Guassardo, Klaudia Fedorová a Barborka Guassardo, sa včera v Margecanoch na krajských majstrovstvách žiačok už po tretíkrát stali majsterkami kraja.

Súperili najprv v skupine, kde prehrali len jeden set zo šiestich zápasov a vo final four si poradili so ZŠ Krosnianska Košice a taktiež so žiačkami ZŠ Poproč.

Vybojovali si tak postup na Majstrovstvá Slovenska, kde budú po tretíkrát obhajovať majstrovský titul.

Blahoželáme!

• UPOZORNENIE PRE RODIČOV A ŽIAKOV

• Na základe oficiálneho upozornenia  Regionálny úrad odboru školstva v Košiciach a informácie Národného bezpečnostného úradu  SK – CWERT dovoľujeme si upozorniť rodičov a žiakov na nebezpečnú skupinu  „Přidej co nejvíc lidí“, na sociálnej sieti Whatsapp, ktorá sa aktuálne šíri medzi žiakmi základných škôl.

V skupine sú zasielané mladistvým správy s podozrivým a nelegálnym  obsahom. Je potrebné svojim deťom skontrolovať mobilné telefóny a v prípade, ak by Vaše dieťa bolo touto skupinou oslovené, je potrebné to hlásiť na polícii. Poučte deti o type informácií, ktoré nesmú na sociálnych sieťach zdieľať s ľuďmi, ktorých nepoznajú.

Celé znenie upozornenia: Upozornenie.pdf

• SLADKÁ ODMENA V ŠKD2

• Za odmenu sme si dnes s pani vychovávateľkou uvarili puding, pretože sme vzorne počúvali a usilovne pracovali celý týždeň. Puding bol výborný, preto zostali všetky poháriky prázdne.

Určite budeme počúvať aj ďalej, aby sme mali čo najviac takýchto aktivít.

ŠKD2

• TÝŽDEŇ BOJA PROTI DROGÁM - DEŇ DRUHÝ

• Dnes sa bádatelia z 1. stupňa vybrali hľadať riešenie protidrogovo zameranej tajničky.

Indície ich zaviedli do učební biológie, fyziky, chémie a techniky, kde šikovní školáci postupne odhalili štyri slová tajničky. Všetky triedy boli v lúštení úspešné a žiaci boli za svoju snahu odmenení sladkou maškrtou.

• ROZPRÁVKA O REPE - 1.B

• Dňa 13.11.2023 si žiaci 1. B triedy pripravili pre svojich kamarátov z 1.A triedy dramatizáciu rozprávky O repe. Prváci hrali ako naozajstní herci. Bolo veľa zábavy a dobrej nálady. Všetci sme si zatlieskali a dohodli sa, že aj doma zahrajú divadielko svojím rodičom.

Koordinátorka čitateľskej gramotnosti Mgr. J. Hurtuková