• PREDNÁŠKA LEKTOROV ZO SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO CENTRA PRE ĽUDSKÉ PRÁVA

• Sme veľmi radi, že k nám do školy prijali pozvanie lektori zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva, ktorí našim žiakom pripravili zaujímavé vzdelávanie. Deviataci absolvovali prednášku na tému Obchodovanie s ľuďmi a ôsmakom bola vysvetlená problematika kyberšikany.

Žiaci sa svorne zhodli v názore, že sú to aktuálne rezonujúce témy, a preto je potrebné v tejto oblasti rozvíjať ich kritické myslenie. Práve kritické myslenie im totiž v ďalšom živote pomôže správne zhodnotiť rôzne situácie a vyhnúť sa tak mnohým problémom.

• OZNAM O ZÁPISE DO MATERSKEJ ŠKOLY

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Maurerova 14, Krompachy po odsúhlasení  zriaďovateľom Mestom Krompachy oznamuje:
            Zápis detí do materskej školy na školský rok 2022/2023 sa uskutoční v dňoch  od 01.05.2022 do 31.05.2022 v čase od 7:00-15:00 hod.

V zmysle §28a ods. 1 zákona č. 245/2008 Z. z. (školský zákon) bude v školskom roku 2022/2023 plniť povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole každé dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov veku do 31. augusta 2022.​​​​​​​

K zápisu je potrebná:

1. Písomná  žiadosť zákonného zástupcu  o umiestnenie dieťaťa  do materskej školy  Rodič, ktorí nemá možnosť si tlačivo vytlačiť, môže si ho vyzdvihnúť v materskej škole. Ziadost_o_prijatie_do_materskej_skoly.docx
            2. Potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní .

Prijímať sa budú len kompletne vyplnené žiadosti  s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.

• DEŇ ZEME V  ŠKD
          • DEŇ ZEME V ŠKD

• Ku Dňu Zeme si žiaci ŠKD pripomenuli, aké je dôležité starať sa o našu planétu. Spoločnými silami sme vytvorili nástenku, kde žiaci prispeli svojimi výkresmi.

• EXKURZIA MŠ

• III.MS - MRAVČEKOVIA

Laboratórium navštívili a nové veci sa tam naučili.

Chameleón sa im páčil, ale ten obrovský mravec ich úžasom omráčil.

Na včielke si zalietali a aj lienke bodky spočítali.

No veď pozrite sa spolu s nami.....

• VEĽKONOČNÝ POZDRAV

• Veríme, že sviatky sú časom pokoja, rodiny a oddychu.

Radi by sme vám za celý kolektív zaželali príjemné a nerušené prežitie veľkonočných sviatkov.

• MATEMATICKÝ KLOKAN

• Ešte v marci sa na túto celoslovenskú matematickú súťaž prihlásilo 12 prvákov, 7 druhákov, 7 tretiakov a 6 štvrtákov.Týchto 32 súťažiacich sa 11. apríla 2022 rozhodovalo v niekoľkých úlohách v danom čase pre správnu odpoveď. Výborne to zvládli najmä naši najmenší počtári - prváci v kategórii Klokanko 1. Aj ostatní súťažiaci v kategóriách Klokanko 2, 3 a 4 sa museli poriadne sústrediť, či už na úlohy zamerané na priestorovú predstavivosť, logiku alebo kombinatoriku. Veríme, že našich žiakov riešenie takýchto klokankovských úloh neodradilo od spoznávania tajov matematiky a budú pre nich inšpiráciou pre rozvíjanie matematického myslenia do ďalších školských dní.

• OKRESNÉ KOLO PYTAGORIÁDY

• Dňa 29. marca 2022 sa úspešní riešitelia školského kola Pytagoriády kategórie P3, P4 a P5 zapojili do okresného kola súťaže, ktorá prebehla on-line formou v počítačovej učebni. Z 3. ročníka sa popasovali už s náročnejšími matematickými úlohami žiaci: N. Figľarová, M.B. Guassardo, M. Ivančo, R. Podracký, N. Bulyna, J. Kubové, B. Berthoty.V kategórii P4 súťažili: E. Ivančová, K. Koňarová. Piataci riešili úlohy v kategórii P5: S. Čiasnoha, E. Šulik, S. Bulynová, T. Dutko, S. Veseleňáková, J. Argalášová, M. Daňko.Srdečne blahoželáme a tešíme sa, že náš žiak T. Dutko z 5. B triedy sa stal úspešným riešiteľom v tomto okresnom kole.