• Milí rodičia,

od 30.1.2023 spúšťame cez aplikáciu edupage platby ŠKD, kde si môžte pozrieť prehľad predpisov a platieb. Nájdete si to v záložke platby.

Pre akékoľvek otázky kontaktujte Mgr. Pramukovú na tel. čísle 053/4298154.

• ZAŽI ENERGIU

• Dňa 24.1.2023 sa žiakom 8. – 9. ročníka naskytla jedinečná príležitosť oboznámiť sa s prácou elektrikárov z Východoslovenskej distribučnej a.s.

Našu školu si vybrali na základe predchádzajúcej spolupráce, keďže sme sa aktívne zapájali do rôznych online aktivít vyhlasovaných danou spoločnosťou.

Žiaci mali možnosť spoznať kúzlo fyziky a elektrotechniky hravou formou. Precvičili si logické myslenie a uvedomili si nevyhnutnosť a dôležitosť práce elektrikárov. Naša telocvičňa sa premenila na vedecké laboratórium a na šiestich stanovištiach si súťažné družstvá zmerali sily v nezvyčajných úlohách. Vo vedomostných kvízoch preukázali výborné znalosti z fyziky a techniky, vyskúšali si zaujímavé fyzikálne pokusy, stavali elektrické obvody a taktiež mali možnosť pracovať s rôznymi elektrickými zariadeniami.

Víťazmi celého vedecko-technického podujatia sa stala skupinka žiakov z 8. B, pre ktorých bola pripravená netradičná odmena vo forme jazdy na vysokozdvižnej plošine.

Škole chlapci vysúťažili skvelú a hodnotnú elektrickú stavebnicu, ktorá poslúži všetkým spolužiakom na hodinách fyziky. Veľmi si vážime, že zamestnanci spoločnosti podnietili v našich žiakoch záujem o štúdium vedy a techniky a zároveň im priblížili svet energetiky priamo cez toto interaktívne podujatie.

Dopoludnie bolo obohacujúce pre žiakov a rovnako aj pre pedagógov.

Srdečne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

• ŠKOLSKÉ KOLO – HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Vo štvrtok 26.1.2023 sa konalo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Svoj talent, úsilie a odvahu nám predviedli žiaci v troch súťažných kategóriách. Všetci sa snažili a ukázali to najlepšie, čo sa v nich ukrýva. Do svojich prednesov vložili srdce a lásku k materinskému jazyku.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za kultúrne obohatenie a príjemný umelecký zážitok.

Víťazom srdečne blahoželáme a želáme veľa šťastia v obvodnom kole!

Umiestnenia v jednotlivých kategóriách:

I.KATEGÓRIA

2. miesto: V. Mišelnický 7.A

3. miesto: N. Macejková 8.A

• KARNEVAL A DISKOTÉKA

• Čas radosti a zábavy je tu!

V utorok 31.1.2023 sa v telocvični našej školy uskutoční karneval. Žiaci prvého stupňa si užijú zábavu v maskách od 14.00 do 16.00O spestrenie programu a zábavu sa postarajú skúsení animátori.

Starší žiaci druhého stupňa určite ocenia diskotéku, ktorá bude trvať od 16.30 - 19.00.

Veríme, že táto akcia bude pre žiakov odmenou za prácu a úsilie vynaložené v prvom polroku tohto školského roka.

Tešíme sa na krásne masky a chvíle radosti, priateľstva a pohody!

• ZBER PAPIERA

• Aj tento rok sa naša škola zapojila do zberu papiera, čím prispela k záchrane stromov a ochrane životného prostredia. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať 2009, 5 kilogramov. Najúspešnejší zberatelia z prvého stupňa:
            1. N. Vrábľová 3.B - 320kg
            2. N. Figľárová 4.A - 269kg
            3. T. Kolcun 4.B - 189kg.

Na druhom stupni sa najviac darilo žiakom:
            1. S. Šefčíková - 207 kg
            2. F. Šupík - 120 kg
            3. M. Kasala - 90 kg

Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme. Víťazi boli odmenení papučami a ponožkami značky Dedoles. Veríme, že ich pekné ceny potešili a všetkých žiakov motivovali k ďalšej účasti v zbere papiera.

• TALENTOVÁ SÚŤAŽ

• Milí žiaci,

zapojte sa do talentovej súťaže v tvorbe žiackych videí, ktorú vyhlasuje Mesto Krompachy v spolupráci so základnými školami. Na výber sú tri témy:
            1. Naše mesto
            2. Moja škola
            3. Ľubovoľná téma – hudobné, rečnícke, spevácke video

Vytvorené video v dĺžke maximálne 3 min je potrebné odovzdať p. uč. Guzovej do 14.2.2023. Výber finálových videí bude na pôde jednotlivých škôl a tie postúpia do finále v DK. Hlasovať za NAJ video bude možné aj na webe mesta Krompachy. Rozhoduje najvyšší počet hlasov v jednotlivých kategóriách.

• INOVAČNÉ VZDELÁVANIE PEDAGÓGOV

• Vážení rodičia,

z dôvodu inovačného vzdelávania pedagógov dňa 19.1.2023 (štvrtok) bude vyučovanie končiť 4. vyučovacou hodinou vo všetkých ročníkoch. Prevádzka školského klubu detí bude riadne zabezpečená.

Ďakujeme za porozumenie.

• POZVÁNKA NA TRIEDNE RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE V ZÁKLADNEJ ŠKOLE

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na triedne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať v utorok 17. januára 2023 o 15.00 hod. v kmeňovej triede. Na rodičovskom združení Vám budú poskytnuté informácie týkajúce sa výchovno – vzdelávacích výsledkoch v 1. polroku 2022/2023, oboznámite sa s plánom aktivít školy na najbližšie obdobie a prevezmete si u triednej učiteľky jedno balenie domácich Ag samotestov.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• OZNAM O ZMENE PPÍSPEVKOCH NA ČIASTOČNÚ ÚHRADU NÁKLADOV V ŠKOLE

•  Vážení rodičia,

v zmysle Doplnku č. 4 Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Krompachy č. 2/2019 zo dňa 14.12.2022 o príspevkoch na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach sa od 1. januára 2023 mení:

Mesačný príspevok za pobyt dieťaťa v materskej škole (okrem detí, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky a deti v hmotnej núdzi)  -  18,00 €.

Mesačný príspevok na činnosť školského klubu detí pri pravidelnej aktivite podľa výchovného programu klubu (okrem detí v hmotnej núdzi) - 10,00 €.

Príspevky za stravovanie v školskej jedálni:

príspevok +  réžia   spolu   hmotná núdza

Materská škola                       1,70 € + 0,60 €     2,30 €      1,00 €

Základná škola 1. stupeň      1,30 € + 0,50 €    1,80 €       0,50 €

Základná škola 2. stupeň      1,50 € + 0,50 €    2,00 €       0,70 €

Cudzí stravníci                         2,00 € + 1,40 €     3,40 €      2,40 €

Poplatky sú splatné do 10. dňa príslušného mesiaca.

Prosíme Vás, aby ste si túto zmenenú výšku platby nastavili už za mesiac január 2023.

Doplnok_c.4_k_VZN_2_2019.pdf