• OZNÁMENIE O RIADITEĽSKOM VOĽNE

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Maurerova 14, Krompachy v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní / školský zákon / a o zmene a doplnení  niektorých zákonov  udeľuje   dňa   22. decembra 2023 (piatok) riaditeľské voľno pre deti materskej školy a žiakov 1. - 9. ročníka z dôvodu vysokej chorobnosti detí/žiakov a pedagogických zamestnancov. Prevádzka školskej jedálne a školského klubu detí  bude zatvorená.

• VIANOČNÝ POZDRAV

• Vianočné sviatky ako i Nový rok sú už pred dverami a my Vám prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov, pevné zdravie  a všetko dobré nech Vás sprevádza v novom roku 2024.

To Vám želá Mgr. Dagmar Lučanská, riaditeľka školy a kolektív zamestnancov školy.

vyučovanie dňa 22.12.2023 (piatok) bude končiť žiakom na 1. stupni 4. vyučovacou hodinou a žiakom na 2. stupni 5. vyučovacou hodinou.  Prevádzka školského klubu detí bude do 15,30 h zabezpečená.

• ZDOBENIE VIANOČNÝCH STROMČEKOV

• Dnes 14.12.2023 sme sa zúčastnili milej akcií v našom meste Krompachy.

Baví nás tvoriť, vymýšľať, výstrihovať, lepiť jednoducho sme kreatívni.

Stromčeky sme vyzdobili a hneď sme išli rozdať Vianočnú poštu. Veľmi milo nás všade privítali a za Vinš aj sladkú odmenu dali. Takto povzbudení aj so sladkou tortou sme sa vrátili do školy, kde sme sa podelili aj s ostatnými spolužiakmi. Chutila nám veľmi a už sa tešíme na zajtrajšie trhy.

• POZVÁNKA DO NÁŠHO STÁNKU

• Vážení rodičia, milí žiaci a priatelia školy, prinášame Vám malú ukážku výrobkov, na ktoré sa môžete tešiť už zajtra, na vianočných trhoch v stánku našej školy, kde nájdete omnoho širšiu ponuku. S láskou ich pre Vás vlastnoručne vyrobili žiaci, rodičia a aj učitelia.Tešíme sa na Vás!

• VIANOČNÉ TRHY

• Milí rodičia, žiaci a priatelia našej školy,

srdečne Vás pozývame na vianočný predaj výrobkov, ktoré pripravili žiaci, rodičia a učitelia našej školy.

Vďaka Vašej štedrosti sa nám podarilo z minuloročného výťažku zakúpiť špičkový digitálny fotoaparát pre potreby školy.

Príďte nás podporiť aj tento rok. Ďakujeme!

• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

• V 34. ročníku školského kola olympiády v anglickom jazyku najlepší žiaci z jednotlivých skupín súťažili vo viacerých disciplínach.

Písomná časť bola zameraná na čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením, gramatikua slovnú zásobu. V dialógu žiaci opisovali, ako pomáhajú chrániť životné prostredie. Príbeh podľa obrázka ukázal tvorivosť žiakov a ich schopnosť používať minulý čas. Hodnotila sa plynulosť, komunikačná spôsobilosť, jazyková úroveň , rozsah slovnej zásoby a jej použitie.

8. - 9. ročník: 10 súťažiacich žiakov
            1. A. Geročová - 9.A
            2. F. Šupík – 9. B
            3. S. Köhlerová – 8.A

5. - 7. ročník: 10 súťažiacich žiakov
            1. D. Buc – 7.A
            2. I. Cukerová – 5.B
            3. S. Kuruc -7.A

• PRERUŠENÁ PREVÁDZKA V MATERSKEJ ŠKOLE

• Vedenie školy oznamuje, že z dôvodu nezlepšenia sa situácie a nárastu chrípkového ochorenia v materskej škole so súhlasom RÚVZ v Spišskej Novej Vsi a zriaďovateľa školy, bude prevádzka materskej školy prerušená od 12.12.2023 do 15.12.2023, aby sa zabránilo šíreniu respiračného ochorenia a deti sa mohli dôkladne preliečiť. Daná situácia nás mrzí. Prevádzka materskej školy začne 18.12.2023

• VZÁJOMNÉ OBDAROVANIE v ŠKD 3

• Náš adventný kalendár v ŠKD 3 je veľký. Aj keď sme pripravili veľkú darčekovú krabicu na naše darčeky bola malá. Náš tohtoročný adventný kalendár je o vzájomnom obdarovaní.

Doniesli sme s detičkami hračky a predmety, ktoré chceme posunúť ďalej kamarátom v našej klubárskej skupine. Každý deň si jedno dieťa vytiahne hračku alebo iný predmet.

Tak si vzájomne urobíme radosť tým, čo dovtedy tešilo iného kamaráta. Moment prekvapenia ...

• DIVADELNÉ PREDSTAVENIE V PREŠOVE

• Žiaci 1. až 5. ročníka sa zúčastnili predstavenia s názvom Ako išlo vajce na vandrovku v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Predstavenie bolo plné zaujímavých udalostí, hlbokých myšlienok ale aj veselých piesní.

Užili sme si vianočnú atmosféru mesta Prešov a odnášame si hodnotný kultúrny zážitok.

• VESELÉ ČÍTANIE V ŠKD 2

• Žiaci z ŠKD 2 sa inšpirovali rozprávkami, ktoré si v rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti čítali poobede v školskom klube. Rozprávky sa im veľmi páčili, ale keďže sa blížia Vianoce, rozhodli sa, že budú nielen čítať, ale aj vyhotovia vianočné pozdravy. Práca sa im skutočne vydarila. Pozdravy boli nielen krásne, ale aj veľmi zaujímavé. Všetci sa už teraz tešia na blížiace sa Vianoce, plné túžob a detských prianí.

Mgr.Šefčíková, Mgr. Hurtuková

• VIANOČNÉ ROZPRÁVKY

• Vianočné rozprávky si naši druháci vypočuli v podaní mamky našich dvoch žiačok, ktorá prijala pozvanie na hodinu čítania a prečítala žiakom príbehy o vianočnom stromčeku a hľadaní zmyslu Vianoc.

Veľmi pekne ďakujeme za pomoc pri motivácii žiakov k čítaniu kníh.

• ŠPRINCOVE KROMPACHY

• Krompašský rodák Mikuláš Šprinc by sa 30.novembra dožil 109 rokov, presne 109 súťažiacich sa stretlo v deň jeho nedožitých narodenín na recitačnej súťaži Šprincove Krompachy.

Našu školu reprezentovalo 13 žiakov z prvého a druhého stupňa. V silnej konkurencii 16 škôl okresu sme si neodniesli umiestnenia, ale víťazmi sa stali všetci, ktorí majú radi poéziu, prózu a odhodlali sa predniesť svoje recitačné umenie pred porotou.

Ďakujeme žiakom za vzornú reprezentáciu školy.