• BLAHOŽELANIE KU DŇU UČITEĽOV

• Milí učitelia, vychovávateľky, pedagogické asistentky,

kytice kvetov dnes patria na náš stôl.  Dávame to, čo v iných povolaniach nedáva sa. Pomocnú ruku ponúkame. Bránu do sveta poznania otvárame. Ďakujem za Vašu starostlivosť pre všetky deti.

„Učme deti … Potom nebude potrebné, aby sme učili dospelých“ (Abraham Lincoln)

Vyslovujem Vám POĎAKOVANIE za Vašu prácu v prospech detí i našej spoločnosti, za ochotu pomôcť a poradiť, za myšlienky i nápady, ktorými posúvate aj úroveň našej školy k lepšiemu.

• EXKURZIA NA MESTSKOM ÚRADE V KROMPACHOCH

• Naši tretiaci včera navštívili mestský úrad. Prijal ich pán primátor Ing. Dárius Dubiňák a venoval im svoj vzácny čas, aby im priblížil to,čo sa všetko na takom mestskom úrade deje. Trpezlivo odpovedal na otázky našich žiakov a otvorene komunikoval.

Zároveň tretiaci vyjadrili svoj názor,čo sa im v meste Krompachy páči. Pán primátor odpovedal na zvedavú otázku malých rečníkov, kedy bude otvorený areál, kde deti s obľubou trávia svoj voľný čas.

Plánované kultúrne a športové podujatia boli tiež predmetom debaty. Exkurzia mala záver v svadobnej sieni. Ďakujeme veľmi pekne pánovi primátorovi za milý prístup k našim tretiakom.

• OTVORENÉ HODINY NA MAURERKE

• V dňoch 25. a 26. marca 2024 sa v našich prvackych triedach uskutočnili otvorené hodiny pre rodičov a predškolákov. Budúci prváci sa zoznámili s prostredím školy a aktívne sa zapájali do vyučovacej hodiny.

• ŠKD 3 - "O ČERVENEJ ČIAPOČKE"

• Najstaršie deti zo školského klubu ŠKD3 odohrali divadielko O červenej čiapočke detičkám z I.MŠ Včielky. Mali sme skvelých poslucháčov. Ďakujeme za spoluprácu

• VEĽKONOČNÝ POZDRAV

• MIlí rodičia, žiaci a priatelia školy,

prajeme Vám krásne, teplé a radostné dni cez veľkonočné sviatky. Nech sú Vaše dni naplnené šťastím, nech si sviatky užijete v pokoji a máte radosť zo všetkého, čo jar so sebou prináša.

Krásnu Veľkú noc praje kolektív školy.

• EURÓPSKY KVÍZ O PENIAZOCH 2024

• Dňa 21. marca 2024 sa žiaci 8. a 9. ročníka zapojili do národného  kola  Európskeho kvízu o peniazoch 2024. Kvíz prebiehal naživo a online prostredníctvom platformy ZOOM a Kahoot. Žiaci mali možnosť overiť si svoje vedomosti z oblasti financií.

• DEŇ LESOV

• So žiakmi 8.A triedy sme sa dňa 22.3.2024 zapojili do aktivity mesta Krompachy upratovanie okolia pri príležitosti dňa lesov.

• ŠKD 2 - "O REPKE"

• Žiaci z ŠKD2 si pre maličkých škôlkarov pripravili krátku scénku O repke.

Pred popoludňajším odpočinkom videli škôlkari obrovskú repu, s ktorou si dedko nedokázal poradiť, preto si zavolal na pomoc svoju rodinu a priateľov. ,,Kto by to bol povedal, že najmenšia myška môže byť najsilnejšia?”

Ďakujeme, že sme Vás mohli navštíviť a zahrať Vám naše divadielko.

vych. Mgr. Šefčíková

• PROJEKT TESCO "VY ROZHODUJETE, MY POMÁHAME"

• Vážení priaznivci našej školy,

s radosťou vám oznamujem, že  náš projekt Oddychová zóna s knižnicou pre odpočinok a relax, zapojený do programu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“, vyhral 1. miesto v hlasovaní zákazníkov v našom regióne a získal podporu 1 300 eur!

Chceli by sme sa poďakovať Vám všetkým, ktorí ste prispeli aspoň jedným žetónikom do tohto hlasovania. Ďakujeme organizátorom grantového programu Tesco a partnerskej Nadácii Pontis, že svojimi aktivitami finančne prispievajú na „dobrú vec“ pre zlepšenie kvality vzdelávania na školách.

• NOC POVESTÍ NA MAURERKE

• Našim piatakom sa naskytla jedinečná možnosť zažiť dobrodružnú noc v škole.

Pre žiakov bol pripravený zaujímavý program. Spoločne sme navštívili Mestskú knižnicu v Krompachoch a upevnili si vedomosti o povestiach. Po návrate do školy nás čakalo občerstvenie a pustili sme sa do zábavných didaktických hier. Na základe indícií žiaci v skupinách vymýšľali a ilustrovali vlastnú povesť.

Užili sme si veľa zábavy a smiechu, utužili priateľstvá a odnášame si nezabudnuteľné zážitky.

• KRÍŽOVÁ CESTA S PIATAKMI

• Pomaličky sa blížia kresťanské sviatky VEĽKEJ NOCI a my sme sa zúčastnili so žiakmi 5.A,B triedy spolu s našou katechétkou Silviou na KRÍŽOVEJ CESTE na Líščom vrchu v Krompackoch.

Evanjelium podľa Matúša 11,28

"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním."

• DENTAL ALARM

• Dental Alarm - Curaprox v piatok ukončil v našej MŠ svoj program posledným stretnutím.

4. stretnutie: VÝŽIVA

Deti sa oboznámili so správnymi stravovacími návykmi, ktoré pomáhajú predchádzať problémom so zubami. Naučili sa, akým potravinám či nápojom sa majú vyhýbať.

• OTVORENÁ HODINA V 1. ROČNÍKU

• Milí rodičia, budúci prváci,

srdečne Vás pozývame na otvorenú hodinu v 1. ročníku, ktorá sa uskutoční 25. a 26. marca o 9,30h v pavilóne C.

Pani učiteľky spolu s prvákmi si pripravili netradičnú hodinu, do ktorej rady zapoja aj predškolákov.

Zároveň si môžete prezrieť priestory našej školy.

Tešíme sa na spoločne strávený čas.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• Maurerka dvere školy otvárala,všetkých predškolákov k dobrodružstvám pozývala.

Predškoláci prijali naše pozvanie na Deň otvorených dverí. Prišli spolu s rodičmi a zoznámili sa s obnovenými priestormi našej školy.

Aktivity Dobrodružnej cesty po Maurerke deti veľmi zaujali a strávili zábavné, športové, kreatívne a poučné popoludnie na našej škole.

Tešíme sa na budúcich prváčikov na Zápise do prvého ročníka, ktorý sa uskutoční dňa 13.4.2024 o 9.00 hod.

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Riaditeľka školy v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a o zmene a doplnení  niektorých zákonov udeľuje   dňa   20. marca 2024   žiakom 5., 6., 7. a  8. ročníka Základnej školy s materskou školou, Maurerova 14, Krompachy riaditeľské voľno z dôvodu zabezpečenia plynulého priebehu  celoslovenského TESTOVANIA 9 - 2024.

​​​​Všetci žiaci uvedených ročníkov sú odhlásení z obeda v školskej jedálni. Vyučovanie na 1. stupni bude v tento deň prebiehať bezo zmeny, vrátane činnosti ŠKD.