• ŠKD 1 - PENIAZE A SPORENIE

• Aj deti z prvého oddelenia nášho školského klubu sa venovali téme peňazí a sporenia. V príbehu "Prezieravý Andrej" si vypočuli čo sa môže stať,keď peniažky ktoré dostanú pri rôznych príležitostiach hneď minú a to dokonca na zbytočnosti.

Nakoniec mali veľkú radosť z peniažkov ktoré si nastrihali a peňaženiek ktoré si vyrobili.

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• Rada Európy v Štrasburgu iniciovala, aby sa 26. september pre 700 miliónov Európanov stal dňom kedy interkultúrne porozumenie bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu podnieti všetkých k učeniu cudzích jazykov.

• PASOVANIE PRVÁKOV ZA KLUBÁROV

• V ŠKD 3 sme pripravili pasovanie našich prvákov do cechu klubárov. Prváci si vypočuli pasovací sľub od starších klubárov. Sľúbili, že budú dodržiavať Sľub klubára:

Ja klubár sľubujem,

že vo všetkom vždy poslúchnem.

Pravidlá slušného správania dodržím rád

a s každým chcem byť kamarát.

Do školy sa riadne pripravím a hračky za sebou vždy odložím. To všetko zvládnuť chcem, tak na svoju česť sľubujem!

• ŠKD 3

• V ŠKD 3 sme rozprávali na tému Peniaze a sporenie. Deti si vystrihovali peniaze, vytvárali vlastné peňaženky a tešili sa z činnosti. Hovorili sme o možnostiach platby, o detských bankových kartách a o sporení.

• PRIVÍTANIE PRVÁKOV V ŠKD 2

• V ŠKD2 privítali druháci prváčikov. Spoločne sa všetky deti zabavili. Družinári si pochutnali na výbornej torte od p. uč. Hlubeňovej. Ďakujem mojim družinárom za to, že ma vracajú späť do mojich detských čias. Mgr. Šefčíková

• PRVÁCI V NAŠEJ ČITÁRNI

• Dňa 26.9.2023 sa žiaci 1.A a 1.B triedy zúčastnili vyučovacej hodiny SJL v školskej čitárni.

V rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti im pani učiteľky prečítali rozprávku z knihy Danka a Janka, pracovali na interaktívnej tabuli, rozvíjali si komunikačné schopnosti a nadobúdali kladný vzťah ku knihám.

• DETSKÁ POLICAJNÁ AKADÉMIA

• Vieme, že bezpečnosť je pre každého z nás vždy na prvom mieste. Našich piatakov navštívila pani nadpor. Podobenová z Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi a hravou formou ich poučila o dôležitej práci policajného zboru a bezpečnosti. Veľmi pekne ďakujeme za cenné rady a usmernenia. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• VÝŠKA ČLENSKÉHO PRÍSPEVKU ZRPŠ V ŠK.ROKU 2023/2024

• VÝŠKA ČLENSKÉHO PRÍSPEVKU ZRPŠ V ŠK.ROKU 2023/2024 je vo výške 15,- € na žiaka. Termín úhrady členského príspevku je najneskôr do 31. októbra 2023. Členské je potrebné uhradiť do rúk triednych učiteliek v stanovenom termíne. Triedne učiteľky zapíšu do žiackej knižky prevzatie členského, aby si rodičia mohli skontrolovať či žiak členské uhradil.

• ŠKD 1 A ŠKD 3

• V ŠKD 1 a ŠKD 3 detičky hovorili o tom, ako bezpečne do školy. Staršie deti ukázali našim prváčikom, ako sa prechádza cez cestu. Ako sa správne prechádza na druhú stranu?

 skôr ako vstúpime na cestu, musíme si nájsť vhodné miesto na

prechádzanie, najlepšie ísť po priechode pre chodcov

 skôr ako vstúpime na cestu, sa presvedčíme či nám nehrozí

nebezpečenstvo. Všetci no hlavne prváčikovia si vyskúšali bezpečné prechádzanie cez cestu bez dopravného terčíka, s terčíkom aj po priechode pre chodcom. Pozor! Bezpečnosti nie je nikdy dosť.-)

• NAŠI MALÍ MAURERKÁČI

• V lete, v zime, v metelici,

stoja značky na ulici.

Táto značka, tamtá značka,

rozoznať ich - to je hračka.

Ja som priechod pre chodcov,

pre deti aj dôchodcov.

Tieto pásy, kde mám rebrá,

volajú sa biela zebra.

Tie tri bodky, to sú oči,

každý kto ich z diaľky zočí,

spozná, že to nie je fór,

volajú ma semafor!

Ďakujeme detičkám a pani učiteľkám z MŠ na Hlavnej ulici, že sme si mohli spoločne vyskúšať jazdu na kolobežkách, bicykloch a odrážadlách.

Užili sme si spoločne pekný deň.

• NAŠA ŠKD 2

• V ŠKD2 sa spriatelili všetci druháci i prváci.

Pondelok bol venovaný dopravnej výchove. Realizovali sme poznávaciu vychádzku, ktorá bola zameraná na poznávanie dopravných značiek a pravidiel cestnej premávky.

V triede sme realizovali súťaž Okatý semafór. Utorok sme prežili tvorivo, pretože sme maľovali obľúbené ovocie vonku na fóliu. V stredu sme realizovali tvorenie v triede, ale aj šport vonku.

Záver týždňa sme uzavreli sladkým koláčikom z minerálnej vody. Bublinky robia ozaj zázraky. :)

Mgr. Natália Šefčíková

• POZVÁNKA NA RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na celoškolské rodičovské združenie, ktoré sa bude konať v stredu 20. septembra 2023 o 15.30 h v školskej jedálni. Po skončení sa uskutoční triedne rodičovské združenie s voľbou triedneho dôverníka. Na rodičovskom združení Vám budú poskytnuté informácie týkajúce sa plnenia plánu práce v šk. rok 2022/2023, oboznámite sa so Školským poriadkom ZŠ, plánom aktivít na šk. rok 2023/2024, krúžkovou činnosťou a realizáciou výchovno – vzdelávacieho procesu.

Tešíme sa na stretnutie

• SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2023/2024

• Školský rok 2023/2024 sme dnes úspešne odštartovali slávnostným otvorením.

Úsmevy na tvárach žiakov a učiteľov boli dôkazom toho, že sa všetci tešíme na nové vedomosti, dobrodružstvá a priateľstvá, ktoré nás čakajú.

Prajeme veľa šťastia a úspechov!