• Čipový systém a čipovanie obedov

• ČIPOVÝ SYSTÉM

V školskej jedálni zavádzame čipový systém na výdaj obedov.

• Každý stravník si jednorázovo zakúpi čipový kľúč v cene 2 €/ks, ktorý je neprenosný a oprávňuje vlastníka na odber jedného obeda. Po zavedení čipového systému je pre každého stravníka  najvýhodnejšie prejsť na bezhotovostnú úhradu (trvalý alebo jednorazový príkaz na úhradu).
          • Samotný čipový kľúč je nárazuodolný. Okrem jedinečného 10-miestného kódu nenesie žiadnu informáciu. Všetky údaje o stravníkovi sú bezpečne uložené v programe Školská jedálne 4.
          • V prípade straty čítacie zariadenie dokáže identifikovať nájdený čip.

Hlavné pravidlá pri výdaji obedov cez čipový systém:

• Obed je možné odobrať len prostredníctvom čipového kľúča, bez čipového kľúča bude obed vydaný po 13,45 hod. so súhlasom vedúcej ŠJ.
          • Výdaj obeda môže byť blokovaný: nezaplatením, neskorou úhradou, odhlásením, chybným čipom – vždy riešte ihneď v kancelárii ŠJ.
          • Čipový kľúč si stravník zakúpi v kancelárii ŠJ (2,- €/ks), pri strate si musí zakúpiť nový.
          • Na jeden čipový kľúč je možné odobrať len jeden obed.
          • Po ukončení školskej dochádzky, resp. trvalé ukončenie odberu obedov stravník odovzdá nepoškodený, nepopísaný čipový  kľúč vedúcej ŠJ, ktorá mu vráti zálohovú platbu (2,- €).
          • Na obed je nárok až po úplnej a včasnej úhrade vopred do 20. dňa v mesiaci vždy na nasledujúci mesiac).
          • Posledný a prvý deň v mesiaci sa platby neprijímajú z dôvodu nastavenia čipového systému.

ČIPOVANIE OBEDOV

1. Stravník po pristúpení k výdajnému okienku proloží čip k čítačke tak, aby to kuchárka, ktorá vydáva obedy videla.
          2. Čip sa k čítačke prikladá iba 1 krát, kedy zaznie tón označujúci výdaj stravy a kuchárke ukáže číslo stravy.
          3. Pri opakovanom priložení čipu k čítačke zaznie dvojité pípnutie, ktoré  znamená chybu. Každý stravník má totiž nárok iba na jeden obed.
          4. V prípade, že stravník  nie je nahlásený na stravu v príslušný deň, po priložení čipu zaznie dvojité pípanie – nemá nárok na obed.
          5. Ak si stravník zabudne čip, vopred to nahlási vedúcej školskej jedálne.
          6. Strata čipu stravník okamžite nahlási vedúcej školskej jedálne.