• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V MATERSKEJ ŠKOLE

• Dnes nás v našej materskej škole navštívili budúci škôlkari a spoločne sme otvorili našu MULTISENZORICKU MIESTNOSŤ, náš projekt:

SVETLO, ZDROJ STIMULOV POZNANIA.

Dnes mali detičky jedinečnú možnosť sa spolu s rodičmi zahrať v našej škôlke.

Ďakujeme za návštevu

• POĎAKOVANIE

• Poznávací zájazd do krajín veterných mlynov, tulipánov a čokolády, nám spríjemňovali aj vedomostné súťaže, sladké raňajky a polnočná autobusová tombola. Ďakujeme ochotným sponzorom, ktorí nás materiálne podporili a prispeli k silnejším zážitkom, tímovej atmosfére a zábave počas dlhých presunov autobusom.

Mesto Krompachy - primátor Ing. Dárius Dubiňák - darčekové predmety

Nico - Bandžuch Ivan – jablká a minerálne vody

Food logistic s.r.o.– Andrea Garneková – donuty

Electronic Bros – Pavol Čiasnoha – elektro produkty

Robert Bosch, spol. s.r.o. – Róber Salanci – reklamné predmety

Mahr – Vladimír Salanci, Michal Salanci – reklamné predmety

Kvetinárstvo Kvetinka – Martina Richnavská - cukrovinky

A.G.E.S. s.r.o. Olcnava – perá

Agnesa Buriková – reklamné predmety

MUDr. Gabriela Zimová – perá

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Riaditeľka školy v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a o zmene a doplnení  niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľuje   dňa   26. apríla 2024 z dôvodu metodického dňa učiteľov riaditeľské voľno pre deti v materskej škole a pre žiakov 1. - 9. ročníka základnej školy.

​​​​V prevádzke nebude ani školský klub detí. Všetci žiaci uvedených ročníkov a deti z materskej školy budú v daný deň odhlásení z obedov v školskej jedálni. Riadne vyučovanie bude pokračovať v pondelok 29. apríla 2024.

• POZVÁNKA NA RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na triedne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať 25. apríla 2024 (štvrtok) o 15.00 hod. v kmeňovej triede. Na rodičovskom združení Vám budú poskytnuté informácie týkajúce sa výchovno – vzdelávacích výsledkoch v 3. štvrťroku 2023/2024 a oboznámite sa s plánom aktivít školy na najbližšie obdobie.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

• Žiačka Laura Šternálová bola úspešnou riešiteľkou okresného kola Matematickej olympiády, umiestnila sa na 1. mieste. Blahoželáme a za jej úspech ďakujeme pani učiteľke Mgr. Tomečkovej, ktorá ju na súťaž pripravovala.

• VÝTVARNÁ SÚŤAŽ ˇ- BIBLIA OČAMI DETÍ

• Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do výtvarnej sútaže "BIBLIA OČAMI DETÍ ". Chuť maľovať a zabojovať o prvenstvo mali žiaci prvého stupňa a naši piataci.

Žiačkam Karolíne Kocíkovej a Nele Jendrichovskej sa podarilo získať krásne tretie miesto.

Dievčatám srdečne BLAHOŽELÁME.

Radosť z poznania Svätého PÍSMA a z maľovania ma aj katechétka Mgr. Silvia Mazúrová

• BENELUX - IDEME DOMOV!

• Už len pár hodín nás delí od návratu domov. Množstvo zážitkov nám neustále víri v hlavách. V autobuse kraľuje pokojná atmosféra. Všetci sme unavení a tešíme sa už na náš tradičný komfort a mamkino chutné jedlo, zároveň je nám však ľúto, že sa naše dobrodružstvo končí. Týždeň ubehol rýchlo, no navždy zostane v našej pamäti. Sme radi, že sme všetko bez problémov zvládli a vraciame sa domov zdraví a šťastní.

A nebojte, prinášame so sebou aj belgické pralinky, holandské syry a tulipány!

• AMSTERDAM

• Dnešný deň bol nezabudnuteľný! Počasie sa konečne umúdrilo a nezmokli sme ani jeden raz, dokonca sme na chvíľu vytiahli aj slnečné okuliare. V skanzene veterných mlynov Zanse Schans sme okrem iného videli aj tradičné pílenie dreva poháňané vetrom. Ochutnali sme výborné holandské syry a nakúpili tulipány. Nasledoval presun do Rijksmuseum, kde sme si pozreli originály významných umeleckých diel, napríklad Nočná hliadka od Rembrandta i Autoportrét - Van Gogh.

Navštívili sme aj múzeum diamantov. Po obednej prestávke nás pán sprievodca prekvapil nezvyčajným programom. Našou úlohou bolo navštíviť všetky miesta, ktoré nám vyznačil na mape. Pohybovali sme sa v skupinách, pod dozorom pani učiteľky, no všetku prácu urobili žiaci. Vyhľadávali na mape, navigovali, zisťovali informácie a užili si neskutočnú srandu.

Ani si nedokážeme predstaviť lepšie zakončenie nášho výletu! Utužili sme vzťahy a naučili sa veľa nového. Dnes nás už čaká len autobusová tombola a cesta domov. Tešíme sa na Vás!

• BRUGGY - ROTTERDAM - DEN HAAG

• Dnes máme za sebou opäť náročný, no krásny deň. Počasie sa s nami zahrávalo, striedalo sa krásne slniečko s výdatným dažďom. Po výdatných raňajkách sme sa vybrali na poznávaciu prechádzku po meste Bruggy, ktoré je považované za najkrajšie zo všetkých miest. Očarili nás krásne farebné domčeky, no najväčší úspech mali úchvatné čokoládovne a miestne trhovisko.

Keď sme už v obchodoch minuli, čo bolo treba, presunuli sme sa autobusom do Rotterdamu a pozreli si najväčší európsky prístav. Den Haag nás zaujam krásnou architektúrou a cyklistami, ktorých tam bolo naozaj neúrekom. Bicykluje sa tu za každého počasia a všade!

Večeru sme si vychutnali v centre mesta, následne sme sa ubytovali a už sa tešíme na zaslúžený oddych.

• 18. APRÍL - DEŇ NARCISOV

• Na koho myslíš, keď si pripínaš žltý narcis? Každý z nás vo svojom okolí pozná niekoho, kto trpí rakovinou.

Pri príležitosti dnešného Dňa narcisov sa v našich uliciach už tradične koná jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine.

Narcis je symbolom spolupatričnosti, pomoci a nádeje. Pomôžme - prispejme dobrovoľníkom v žltých tričkách. Kúpou narcisu dáme ľuďom trpiacim týmto zákerným ochorením nádej na lepší život.